Implanty

Implanty zębów – nie pozwól sobie na braki

Implanty to bezpieczna, potwierdzona kliniczne i estetycznie alternatywa dla tradycyjnych metod odbudowy braków zębów jak: koron, mostów, protez. Jest to tytanowy korzeń imitujący naturalny który po okresie integracji z kością, przy należytej higienie może spełniać swoją funkcję przez całe życie.

Jest to najlepsza metoda odbudowy, ponieważ jest najbliższa naturalnemu uzębieniu, bez konieczności niszczenia sąsiednich zębów.

Możliwości leczenia za pomocą terapii implantologicznej :

Implant z koroną – Korzeń zęba zastąpiony jednym implantem.

Proteza utrzymana na implancie – mocowana jest na dwóch lub więcej implantach, za pomocą tzw. łączników, które mocuje się do implantów. Łączniki umożliwiają Pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

Proteza utrzymana na implantach i belce – przytwierdzona jest indywidualnie dobraną belką z zaciskowymi łącznikami, które utrzymują odbudowane zęby. Łączniki pozwalają na samodzielne zdejmowanie protezy do codziennych prostych zabiegów higienicznych.

Stała proteza utrzymana na implantach – jest przymocowana do implantów na stałe za pomocą specjalnych śrub. W przypadku tego rozwiązania jedynie dentysta będzie mógł zdejmować taką protezę. Higiena wygląda tak samo, jak w przypadku naturalnych zębów.

Procedura implantologiczna trwa od 3-6 miesięcy i składa się z etapów:

  • diagnostyka
  • wszczepienie implantu
  • odbudowa protetyczna
  • higiena

Koszt zabiegu różni się w zależności od:

  • rodzaju użytej śruby
  • rodzaju korony protetycznej
  • wyboru łącznika protetycznego

W klinice uśmiechu wiemy jak ważny jest naturalny uśmiech. Implanty wyglądają I odczuwalne są jak naturalne zęby, sprawiają że znów możesz jeść to co lubisz oraz wyraźnie mówić.