Ortodoncja – leczenie wad zgryzu

Ortodoncja – harmonijny i naturalny uśmiech
Piękny uśmiech to nie tylko zdrowe i śnieżnobiałe zęby, to także ich prawidłowe ustawienie.

W naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze techniki leczenia wad zgryzu, które w znaczący sposób skracają czas leczenia.

Pierwsza wizyta w gabinecie ortodontycznym – rozpoczęcie leczenia wady zgryzu

Leczenie ortodontyczne zaczyna się już od podstawowej diagnostyki zwanej zestawem preorto oraz badaniem stanu zdrowia wszystkich zębów. Aby przebieg leczenia był na najwyższym poziomie, potrzebne jest podejście interdyscyplinarne w którego skład wchodzi stomatologia zachowawcza, endodoncja, chirurgia i implantologia.

Przed rozpoczęciem właściwego leczenia ortodontycznego, najpierw niezbędne jest zgłoszenie się na konsultację ortodontyczną. W trakcie pierwszej wizyty pacjenta ortodonta dokładnie ogląda stan jamy ustnej i sprawdza, jakie dokładnie problemy w ustawieniu zębów w łukach występują u pacjenta. Przeprowadza też dokładny wywiad lekarski, który ma na celu określenie prawdopodobnych przyczyn powstania i rozwoju wady zgryzu, a także określenie, czy pacjent ma jakieś negatywne nawyki, które mogą dalej powodować rozwój stwierdzonej wady. Do takich nawyków mogą należeć m.in. zgrzytanie zębami, obgryzania paznokci oraz gryzienie długopisów.

Leczenie ortodontyczne polega na noszeniu przez pacjenta aparatu na zęby. U dzieci stosowane są ruchome aparaty ortodontyczne, które pacjent musi stosować tylko przez klika godzin dziennie. Z kolei u dorosłych pacjentów, u których doszło już do wyrżnięcia się zębów stałych, leczenie polega na noszeniu stałego aparatu ortodontycznego. W trakcie całego procesu leczenia ortodontycznego niezwykle ważna jest staranna higiena w domu. Dokładnie informujemy pacjentów o środkach do higieny jamy ustnej oraz szczotkach i nitkach niezbędnych do stosowania w trakcie trwania całego procesu leczenia ortodontycznego.

Dodatkowo co 4 m-ce nasze wykwalifikowane higienistki stomatologiczne usuwają złogi kamienia i osad gromadzący się wokół zamków aparatu.

Leczenie ortodontyczne pozwala uzyskać piękny uśmiech raz na całe życie.

Zapraszamy do kontaktu a nasi eksperci odpowiedzą w najbliższym czasie.