Profilaktyka

Jak uniknąć bólu zębów i częstych wizyt u dentysty?

Właściwa higiena pozwala na eliminację przykrego zapachu z ust, zmniejsza przebarwienia (m.in. od papierosów, kawy, herbaty) i zapewnia poczucie świeżości. Dobre nawyki higieniczne oraz systematyczna kontrola pozwalają na zachowanie własnego zdrowego uzębienia oraz pięknego uśmiechu do późnej starości.

Profilaktyka stomatologiczna jest szczególnie ważna u dzieci, ponieważ to właśnie one często boją się wizyt u dentysty. Nasi stomatolodzy potrafią nawiązać kontakt z dzieckiem, dzięki czemu wizyta jest znacznie mniej stresująca.

Klinika uśmiechu zapewnia takie zabiegi jak:

  • Skaling, czyli zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi
  • Piaskowanie – jest to zabieg usuwania osadów i nieestetycznych przebarwień np. po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszaniną proszku z wodą. 
  • Lakierowanie – zabezpieczenie powierzchni zęba preparatem z dużą zawartością fluoru.
  • Wybielanie – od razu poprawia wygląd zębów
  • Lakowanie – znakomita metoda zapobiegania próchnicy, prosta, bezbolesna i skuteczna. Polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień w zębach (zarówno mlecznych, jak i stałych) specjalnym materiałem ochronnym

Dzięki systematycznym zabiegom, przynajmniej raz w roku, na zębach odkłada się mniej kamienia, co pozwala na uchronienie się przed parodontozą i zapaleniem dziąseł.

Podsumowując śmiało możemy stwierdzić, że na sukces działań profilaktycznych składa się ścisła współpraca lekarza i pacjenta. Jedynie systematyczne działania dają oczekiwany efekt, jakim jest długotrwałe zachowanie zdrowego uśmiechu.